Maltipoo kategorisinde 30 ilan bulundu.
 • Görünüm
İlan Başlığı Fiyat İlan Tarihi Adres

Maltipoo

Maltipoo köpekler, evde beslenmeye uygun niteliklere sahip son derece arkadaş canlısı köpeklerdir. Bu köpek cinsi 1,5 – 4 kg arasında ağırlığa sahiptir ve boyları 21 – 25 cm arasında değişiklik gösterir. Küçük köpek ırkı olarak sayılan bu köpeklerin  kökeni Malta Adası’na dayanır.

Boyutları küçük olduğu için büyük alanlara ihtiyaç duymayan köpek cinsi, evde beslenmek için uygundur. Kendi kendine enerjisini atabilen bu köpek cinsi sahibine fazla düşkündür ve oyun oynamaktan zevk alır. Sağlıklı bir hayat süren bu köpekler 12 yıla kadar yaşayabilirler.

Maltipoo Fiyat

Arkadaş canlısı olan bu köpek cinsini günümüzde birçok kişi evde besleyerek sevimli dostlara yuva açıyor. Bunun yanında sahiplendirme ile de birçok köpek bir sıcak yuvadan diğerine gidiyor ya da ilk sıcak yuvasını buluyor.

Eğer sevimli bir dosta yuva olmak istiyorsanız bu köpek cinsini tercih edebilirsiniz. Maltipoo fiyat oranları genellikle 3.000 TL ila 5.000 TL arasındadır. Bu fiyatın belirlenmesinde ise aşağıdaki durumlar göz önünde bulundurulur;

 • Köpeğin yaşı: Yavru köpekler hem daha kolay eğitilebildiği hem de daha uzun süre sizinle yaşayabileceği için daha yüksek fiyatlarlara sahip olacaktır. Sahipleneceğiniz köpek ne kadar yaşlı olursa fiyatında da o kadar oynama olacaktır.
 • Köpeğin eğitimli olması: Köpeklerin eğitilmesi için maddi ve manevi harcamalar yapılması gerekir. Bu nedenle köpeğin daha önceden eğitilmiş olması size büyük kolaylıklar sağlar. Herhangi bir masraf yapmadan köpeğiniz sizinle beraber yaşamak için uygun niteliklerde olacaktır. Bu durumda da sahipleneceğiniz köpeğin fiyatının değişmesi kaçınılmaz olacaktır.
 • Köpeğin kısırlaştırılmış olması: Köpek kısırlaştırma işlemi, köpeklerin evde daha kolay yaşamasına neden olur. Özellikle daha sonra köpeğini çiftleştirerek ileride yavru sahibi olmak istemeyen kişiler bu yolu tercih eder. Aksi takdirde köpeğin çiftleşmek için hazır olduğu dönemlerde adet kanaması ya da ihtiyacını gidermek için farklı objeleri kullanması kaçınılmaz olacaktır. Bunun engellenmesi için ise veterinerlerde kısırlaştırma işlemi gerçekleştirilir. Ancak bu ameliyat ücreti düşük miktarlarda değildir. Bu nedenle köpeğiniz daha önceden kısırlaştırılmış ise sahiplendirme fiyatında da değişiklik görülebilir.
 • Köpeğin sahiplendirme işleminin yanında eşyaların hediye edilmesi: Köpeğinizi sahiplenirken köpek için ihtiyaç olan tüm ürünler köpek ile beraber verilebilir. Bu durum sizin için büyük bir kolaylık sağlayacaktır keza sahiplenmenin hemen ardından nelere ihtiyaç olduğu öğrenilemeyebilir. Eşyaların sahiplendirme sırasında hediye edilmesi ise köpeğin sahiplendirme fiyatında değişiklikler olmasına neden olabilir.

Satılık Maltipoo

Maltipoo köpek, oyuncak gibi görünüme sahip bakımı kolay olan köpek türlerinden biridir. Size sıcak sevgisi ile yaklaşacak ve kalbinizde büyük yere sahip olacak köpeğinizin satılık olarak alınabilmesi mümkündür.

Köpeğinizi satın alırken ise dikkat etmeniz gereken noktalar bulunur. Bu noktalar kısaca şu şekilde özetlenebilir;

 • Sahiplendiğiniz köpeğin daha önceden bir hastalık geçirip geçirmediğini öğrenmelisiniz. Bunun yanında köpeğin devam eden ya da kronik bir hastalığı olup olmadığını da öğrenmelisiniz. Eğer köpeğin hastalığı varsa tedavisini ya da bakımını uzman bir şekilde öğrenerek köpeğin sağlıklı bir yaşam sürmesini sağlayabilirsiniz.
 • Sahiplendiğiniz köpeğin öncelikle eğitimi olup olmadığını, varsa hangi eğitimleri olduğunu öğrenmelisiniz. Eğitimi olmayan konuda köpeğinizi siz eğiterek evde yaşaması için en uygun hale getirebilirsiniz.
 • Köpeğin aşılarının olması kaçınılmazdır. Bu nedenle köpeğinizi alır almaz daha önce hangi aşıların yapıldığını sormalısınız. Eğer önceden yapılan aşıları var ise mutlaka köpeğin aşı karnesini alarak bu aşıların üzerinden devam etmelisiniz. Köpeğinize daha önce hiç aşı yaptırılmamış ise aşı takviminde yer alan aşıların hepsini tam zamanında ve eksiksiz bir biçimde yaptırmanız gerekir.
 • Köpeğinizi satın aldıktan sonra köpeğinizin ihtiyaç duyabileceği tüm ürünleri de almanız gerekir. Mama, yatak, su ve mama kabı, köpek şampuanı, köpek diş fırçası ve macunu, köpek oyuncakları ve birçok farklı ürüne ihtiyacınız olacaktır.
 • Satılık Maltipoo fiyat aralığı oldukça geniştir. Bu nedenle satın alacağınız köpeğin ortalamanın çok üzerinde bir fiyat olmamasına dikkat etmelisiniz.
 • Satın alma işleminizde güvenilir aracıları tercih etmeniz önerilir. Güvenilir kişiler ile yapılmayan alışverişler sonucunda hüzün verici durumlar ile karşılaşılabilir.

Yavru Maltipoo

Köpek sahiplenmek için kişiler genellikle yavru köpekleri tercih eder. Bunun temel nedenleri yavru köpeklerin sevimlilikleri ve daha kolay eğitilebilir olması olsa da bu köpekler sizinle beraber daha uzun süre yaşama potansiyeline sahiptir. Ancak yavru köpeklerin bakımı yetişkin köpeklerden daha farklıdır.

Yavru Maltipoo sahiplenmek istiyorsanız nasıl bakım göstermeniz gerektiğini bilmeniz gerekir. Köpeğinizin aşıları, bakımı, karşılaşabileceği hastalıklar ve benzeri durumlara yönelik önlem almanız köpeğinizin sağlıklı bir yavru dönemi geçirmesini sağlar

Yavru Köpeklerde Aşı

Yatişkin köpeklerde olduğu gibi yavru köpeklerin de birçok hastalığa yakalanması mümkündür. Hatta yavru dönemde yakalanılan hastalıkların atlatılması çok daha zordur. Bu nedenden kaynaklı birçok yavru köpekte ölüm gibi üzücü durumlar ile karşılaşılabilir.

Köpeğinizin yavru dönemden beri aşılanması, erken yaşta gerekli bağışıklığı kazanmasına yardımcı olur. Böylece köpeğiniz ileride yakalanacağı hastalıkları çok daha kolay atlatır ya da hastalığın herhangi bir etkisini görmez.

Yavru köpeklerde aşı ilk olarak ne zaman yapılır; köpeğiniz 6 ya da 8 haftalık duruma geldiğinde ilk aşınızı yaptırmalısınız. Yaptırmanız gereken aşılar ise; karma aşı, korona virüs aşıdı, lyme aşısı, kuduz aşısı, parvovirüs aşısı ve parainfluenza aşısıdır. Bu aşıların tamamı ortalama 16 hafta içerisinde tamamlanır.

Köpeğinizin tüm aşıları ve aşı dozları tamamlandıktan sonra bu aşıların yılda 1 kere tekrar aşısı yapılması gerekir. Bu nedenle köpeğinizin aşı takvimini sıklıkla kontrol etmeli ve zamanı gelen aşıların yaptırılmasını sağlamalısınız.

Yavru Köpeklerin Beslenmesi

Yavru köpek bakımı içerisinde köpeğin beslenmesi, hijyeninin sağlanması, rutin bakımlar ve benzeri konular ele alınabilir. Yavru köpek bakımında dikkat edilecek hususlar şu şekildedir;

 • Köpeğinizin beslenmesi için mutlaka en uygun mamayı tercih etmelisiniz. Eğer köpeğiniz 2 aylıktan küçük ise anne sütü tozu olarak bilinen mamalar ile emzirme şeklinde beslemelisiniz. Çünkü bu dönemde köpekler anne sütü ile beslenirler.
 • Köpeğiniz 2 aylıktan büyük ise kuru mamaya geçebilirsiniz. Köpeğinizin ilk olarak ısırma alışkanlığı ve dişleri gelişmediği için mamaların ıslatılarak verilmesi gerekir. Aksi takdirde köpeğiniz doğru bir yeme alışkanlığı gerçekleştiremez.
 • Köpeğinizin mamasını seçerken veterinerinize danışmanız tavsiye edilir. Veteriner denetimi ile gerçekleştirilen beslenmelerde köpeğiniz alması gereken tüm gıdaları almış olacaktır.
 • Köpek mamalarında boy ve ırka yönelik değişiklikler görülür. Bu nedenle köpeğinizin mamasını alırken mamanın tüm özelliklerini ve içeriğini bilmeniz gerekir.

Yavru Köpeklerin Hijyeni

Maltipoo köpeğinizin hijyeninin sağlanması için köpeğinizi belirli aralıklar ile yıkayabilirsiniz. Köpeğinizin türü kıvırcık ve orta uzun tüylere sahip olduğu için köpeğinizi yılda 3 kere yıkamanız yeterli olacaktır. Gerekli olmadıkça 3’ten daha fazla yıkama yapmanız tavsiye edilmez.

Köpeğinizi yıkamak için tercih edeceğiniz ilk zaman köpeğinizin aşılarının tamamlandığı günden 3 gün sonradır. Aşı öncesinde ya da aşı uygulamasının yapıldığı günde köpeğinizi yıkamak, enfeksiyonların çıkmasına neden olacaktır.

Köpek yıkama işlemi gerçekleştirilirken ise dikkat edilmesi gereken adımlar şu şekildedir;

 • İlk olarak köpeğinizi yıkamadan önce yumuşak bir havlu, köpek şampuanı ve dilerseniz köpek küvetine sahip olmalısınız.
 • Köpeğinizi yıkamadan önce ılık bir su elde etmelisiniz. İdeal su sıcaklığı elinizi yakmayacak ya da üşütmeyecek kadar ılık bir su sıcaklığıdır.
 • Köpeğinizi banyoya almadan önce onunla şefkatli ses tonları ile konuşmalısınız. Onu sevmek ve öpmek onun için iyi bir deneyim algısı oluşturacaktır.
 • Köpeğinizi banyoya getirdikten sonra suyu yavaşça alıştırarak dökmelisiniz. Patilerinden başlayarak başı hariç tüm vücudunun ıslak bir hale gelmesini sağlamalısınız.
 • Daha sonra köpek şampuanını elinize dökerek köpürtmelisiniz. Köpükleri köpeğinizin vücuduna masaj yapar gibi uygulamalısınız. Köpeğinizin patilerinin detaylı olarak yıkandığından emin olmalısınız. Bu aşamada mutlaka köpeğinizin yüzüne ve başının üzerine köpük uygulamaktan kaçınmalısınız.
 • Köpeğinizi köpükle temizledikten sonra ılık su ile iyice durulamalısınız. Köpüğün tamamen gittiğinden emin olana kadar durulama işlemini tekrarlayın. Durulamayı tamamladıktan sonra elinizi hafifçe ıslatarak köpeğinizin yüzünü yıkayabilirsiniz. Ancak köpeğinizin kulaklarına su kaçırmaktan sakınmalısınız.
 • Köpeğinizi yıkatıktan sonra yumuşak havlu ile üzerindeki fazla suyu almalısınız. Bu işlem için köpeğinizin tüylerine bağlı olarak iki havlu kullanabilirsiniz.
 • Köpeğinizin tüylerinin suyu alındıktan sonra tamamen kurutulması gerekir. Aksi takdirde köpeğiniz üşütebilir. Bu nedenle saç kurutma makinesini çok düşük ayarda, köpeğinizin cildine yakın olmayacak şekilde kullanarak tüylerinin tamamen kurumasını sağlayabilirsiniz.
 • Tüm işleminiz bittiğinde köpeğinizi ödüllendirmeyi unutmamalısınız. Ödül, köpeğinizin banyo alışkanlığını olumlu olarak algılamasını sağlar ve ileride yapacağınız banyoların çok daha kolay olmasına yardımcı olur.

Yavru Köpeklerde Rutin Bakım

Yavru köpeklerin rutin olarak gerçekleştirilmesi gereken bakımı bulunur. Bu bakım için uygulayabileceğiniz yöntemler şu şekildedir;

 • Köpeğinizin tırnaklarının düzenli bir şekilde kesilmesi gerekir. Aksi takdirde bazı durumlarda köpeğin fazla tırnak uzaması gelişir ve bu zamanla köpeğin patisine batmaya başlar. Tırnak bakımı için köpeğiniz yavru iken veteriner tarafından uygulama yapılmasını tercih etmelisiniz.
 • Köpeklerin kulaklarına yabancı cisimler girebildiği için temizlenmesi önemlidir. Bunun için belirli aralıklarla nemli bir bezle köpeğinizin kulağının içini nazikçe silmelisiniz.
 • Köpeğinizin tüylerinin bakımı için yalnızca yıkamak yeterli değildir. Günde en az 1 kere köpeğinizin tüylerini tarıyarak dökülen tüyleri toparlamalısınız. Ayrıca belirli aralıklarla köpeğinizin tüylerini tıraş ettirmeniz gerekir.
 • Köpeğinizin diş sağlığına dikkat etmeniz gerekir. Köpeklerde ilk 2 yılda ortalama %90 oranında diş eti hastalıkları görülür. Bu hastalıkların engellenmesi için günde 1 kere köpeğinizin dişlerini fırçalamalı, köpeğinize çiğneme oyuncakları vererek kendi dişlerini temizlemesini sağlamalısınız.

Yavru Köpeklerde Eğitim

Maltipoo köpek oldukça akıllı bir yapıya sahiptir. Bu nedenle küçük yaştan itibaren eğitilmeye başlanabilir. Köpeğinizi gençken yalnızlığa, tuvalete, ev içerisindeki kurallara ve benzeri durumlara yönelik eğitmelisiniz. Eğitilmemiş bu köpek ırkı ileride şımarık bir yapıya sahip olabilir.

Maltipoo Sahiplendirme

Maltipoo’nun sahiplendirilmesi ile sevimli dostunuzu evinizde arkadaşınız olarak edinebilirsiniz. Web sitemizden en uygun Maltipoo fiyat seçenekleri ile sahiplenme işleminizi güvenle gerçekleştirebilirsiniz.

Köpeğinizi sahiplendikten sonra ise uygulamanız gereken adımlar şu şekildedir;

 • Öncelikle köpeğinizi bir veteriner kontrolüne götürmeli ve varsa eksik aşıların tamamlanmasını sağlamalısınız. Genel bir kontrol ile köpeğinizin hastlığı olup olmadığını öğrenmelisiniz.
 • Köpeğinizin ihtiyacı olan ürünleri edinerek evinizde onun için uygun bir ortam oluşturmalısınız. Oyuncaklar, yatak, ona özel mekanlar ve benzeri alanlar ile köpeğinizin hem rahat edeceği hem de eğleneceği bir ortam olmalıdır.
 • Köpek ile bol bol vakit geçirerek aranızdaki sevgi ve güven bağının oluşmasını sağlamalısınız. Bu köpek cinsi ilgiyi sevdiği için onunla oynamanız onun için mutluluk kaynağı olacaktır.
 • Köpeğiniz için bir köpek kimliği elde ederek aşı takibi ve benzeri işlemlerini yapmalısınız.
 • Sahiplediğiniz kişinden köpeğinizin alışkanlıklarını öğrenebilirsiniz. Örneğin sevdiği mamaları, oyunları ve benzeri şeyleri öğrenmek köpeğinizle aranızda kuracağınız bağı kolaylaştırır.

Maltipoo Özellikleri

Maltipoo’ların özellikleri fiziksel ve karakter özellikleri olarak incelenebilir. Bu köpekler fiziksel özellik olarak; kıvırcık ve yumuşak tüy yapısına sahiptir. Köpek cinsinin ağırlığı cinsiyete bağlı olarak 1,5 ila 4 kg arasında olabilir. Köpeklerin genel uzunlukları ise 21 – 25 cm arasındadır. Bu tür çok az tüy döker ve ufak yapısı ile çevresel etkenlerden kolaylıkla etkilenebilir. Tüy renkleri genellikle kahverengi ve beyazdır. Açık renkli olan bu köpeklerde yaşlanma ile tüylerin karardığı görülebilir.

Maltipoo’ların karakter özelliklerinde ise en bilinen nokta son derece arkadaş canlısı olmasıdır. Ancak bu köpek cinsi fazla ilgi bekler ve sizin sık sık onunla oyun oynamanızı ister. İnsanlarla, özellikle çocuklarla iyi anlaşabildiği için aile köpeği olarak bilinir. Enerjisi son derece yüksektir ve akıllı olması nedeni ile kolaylıkla eğitilebilir.

Bu köpek cinsi sizinle dışarıda vakit geçirmekten keyif alacaktır. Köpeğinizi her gün en az 2 kere, 30 dakikadan az olmamak şartı ile dışarı çıkarmalısınız. Bu süreçte köpeğiniz hem tuvaletini yapacaktır hem de sizinle oynayarak enerjisini atacaktır.

Maltipoo Köpek

Maltipoo köpek, çocuklu ailelerin ya da yalnız kişilerin ev içerisinde kolaylıkla besleyebileceği bir köpek türüdür. Sevimli yapısı nedeni ile size her zaman eşlik eder. Boyutları küçük olduğu için ev içerisinde kolaylıkla beslenebilir.

Bu köpek türü ortalama 10 ila 15 yıl yaşar. Ancak köpeğinizin uzun süre yaşayabilmesi için ona doğru bir bakım gerçekleştirmeniz gerekir. Küçük yapıya sahip olan bu köpekler dış etkenlerden kolaylıkla etkilenerek hasta olabilir.

Bu köpek cinsini almak istiyorsanız aşılarını tamamlamaya ve aksıtmamaya özen göstermelisiniz. Ayrıca köpeğiniz için uygun mamalar tercih etmeli ve dışarıda onunla vakit geçirmeyi ihmal etmemelisiniz.

Köpeğinizin mutlu olması için mutlaka günlük bir rutin oluşturmalısınız. Dışarı çıkmak, yemek yemek ve oyun oynamak gibi zamanları oturtulmuş bir rutine göre yapmalısınız. Aksi takdirde köpeğiniz depresyon ya da saldırganlık gibi olumsuz rahatsızlıklara sahip olabilir.

Köpeğinizin genel sağlığı için düzenli olarak veteriner ziyareti gerçekleştirmelisiniz. Bunun yanında köpeğinizin kulaklarına, tüylerine ve dişlerine bakarak kendiniz de yüzeysel bir muayene yapmalısınız. Eğer bir farklılık fark ederseniz bu durumu veterineriniz ile paylaşarak gerekli ise tedavi işlemlerine başlanmasını sağlamalısınız.

Ayrıca köpeğinize bakarken köpeğinizi sık sık taramanız gerekir. Bu tarama işlemi hem köpek tüylerinin temizlenmesini sağlar hem de tüylerin karışmasını engeller. Ölü tüyler diğerlerinden ayrılarak köpeğinizin tüyleri çok daha canlı bir hale gelir. Köpeğinizin tüyleri özel bir yapıya sahip olduğu için günlük bakımını ihmal etmemeniz gerekir.

Köpeğinize günlük olarak vakit ayırmanız ve onunla bu vakitlerde ilgilenmeniz köpeğinizin çok daha mutlu olmasını sağlar. İlgiyi çok seven bu ırk, ilgisiz bırakılır ise eşyalara zarar verme, saldırganlaşma, depresyona girme ya da havlama gibi alışkanlıklara sahip olabilir. Bunun temel nedeninin altında ise sizin dikkatinizi ve ilginizi çekmek istemesidir.

Maltipoo Köpek Fiyatları

Maltipoo’ların fiyatları değişiklik gösterse de genel olarak 3.000 TL ila 5.000 TL arasında bu köpek cinsini bulabilirsiniz. Ancak sahiplenmek istediğiniz köpeğin fiyatı kendine özgü nedenler ile değişiklik gösterebilir ve 15.000 TL Bulabilir.

Köpeğinizi uygun fiyatlar ile sahiplendikten sonra onun ihtiyaçlarını edinmeyi unutmamalısınız. Özellikle oyuncaklar, mama ve yatak köpeğiniz için edinmeniz gereken ilk ekipmanlardır. Bunların yanında köpeğinizin diğer ihtiyaçlarını da en kısa sürede öğrenerek köpeğinize elinizden geldiğince iyi bir ortam sunmalısınız.